Aj Fitmaxgym bol na lige!

V sobotu 24. septembra patrila Športová hala v Rabči zmiešanému bojovému umeniu a armwrestlingu.  Po prvý krát sa  medzinárodná liga amatérskych zápasníkov spojila s 1. Slovenskou ligou pretláčania rukou, kde nemohol chýbať ani zastúpenie Fitmaxgymu! Hlavným sponzorom a rozhodcom armwrestlingu nemohol byť nikto lepší ako Ľubomír Jagnešák.

Od rána prichádzali do obce športovci z celého Slovenska, ale aj zo susedného Poľska. Po absolvovaní lekárskej prehliadky a oficiálnom vážení prišli na rad vyraďovacie zápasy.

Do úvodného kola sa zapojilo 21 bojovníkov v MMA. Najviac obsadená bola kategória do 75kg a nastal boj o cenné body na postup do gala show Noc Bojov 7 . V piatich vyraďovacích zápasoch postúpili do ďalšieho kola dvaja reprezentanti KASprof Security bul team Orava, Juraj Ratičák a Tomáš Šimjak, ktorý mal v hexagone svoju premiéru. Prebojoval sa až do finále, kde však už nestačil na poľského súpera Filipa Sosku (MMA Maximus) a obsadil tak konečné druhé miesto.

V kategórií do 85kg sa stretlo osem zápasníkov.  Po prvý krát sa do ringu postavil Martin Bjaloň (KASprof Security bul team Orava), ktorý zdolal Kristiána Rynika (MMA Michalovce). Podobne to bolo aj v prípade Tomáša Bakanca, ktorý si v prvom zápase výborne poradil s poľským rivalom Petrom Samekom. V semifinále nastúpil proti nemu domáci borec Peter Kurák (KASprof Security bul team Orava), ktorý Tomáša porazil na body.  Finálový slovensko-poľský súboj  medzi Petrom Kurákom a Dawidom Navarom bol dynamický do poslednej minúty, z prvého miesta sa nakoniec tešil domáci borec. „Súper ma ohrozil tvrdými ranami, ale dalo sa  im s prehľadom vyhnúť. Cítil som sa v ringu dobre, vedel som že vyhrám“, dodal Kurák. V kategórií do 95kg sa prihlásil len jeden zápasník Martin Martančík (KASprof Security bul team Orava) a tak získal prvenstvo bez súboja. MMA zápasy boli popretkávané súbojmi v pretláčaní rukou, kde zabodoval aj domáci Radoslav Gonšenica. Prvenstvo si vybojoval na ľavú aj pravú ruku v kategórií nad 100kg.

Z nováčikov sa predstavili mená ako Roman Adamica (Men's Muzi SNLP juniori Right,Left Hand 80 Kg) sa umiestnil na 2.mieste.
Stanislav Hnojčík (Men's Muzi SNLP juniori Right Hand 80+ Kg), vybojoval 1.miesto, na ľavú ruku skončil na 2.mieste.
Michael Kabáč, (Men's Muzi SNLP juniori Right Hand 70 Kg) obsadil 3miesto. 
Poctivé tréningy v našom gyme sa vyplatili a my sme hrdí, že na svojich tričkách niesli názov Fitmaxgym!

 Akcia prebiehala veľmi plynulo, dokopy sa na nej v rámci armwrestlingu zúčastnilo približne 40 pretekárov. Čo sa týka umiestnenia stolíkov a načasovania zápasov, teda simultánne so zápasmi MMA nachádzajúc sa na plošine o pár metrov ďalej, nemohlo to byť lepšie. Diváci mohli pohľadom skákať z jedného športu na druhý a sledovať to, čo pre nich bolo v tej chvíli zaujímavejšie. Zároveň tým, že pozornosť nebola upriamená výhradne na jedno alebo druhé, športovci mali možnosť zasúťažiť si pred väčším publikom a zároveň nemuseli prežívať pocit priveľkého tlaku z pozornosti ľudí. Nastal teda veľmi príjemný kompromis. Kvalitné zápasy boli v každej kategórii, prekvapením bolo napríklad víťazstvo Štefana Nevedela nad Peťom Truchlíkom. Napínavý bol aj finálový zápas v kategórii nad 100kg medzi Kamilom Chasanovom a Radom Gonšenicom. Ľutovaťcestu zo Senca do Rabče určite nemôžu: Juraj Jaščeg, Jan Drinovsky a Tina Sojková, ktorí zaslúžene získali prvé miesta vo svojich kategóriách. Samozrejme bolo prítomných aj mnoho ďalších športovcov, ktorí predviedli fantastické výkony.

Pokračovanie KSL je naplánované na začiatok decembra a po prvý krát sa presunie medzinárodná liga za hranice Oravy, konkrétne do Bardejova.