Fitmaxgym mieri na Majstrovstvá Európy

Už pred dvoma týždňami sa vo Vavrečke stretli najsilnejšie ruky juniorov, aby zabojovali o titul Majstra Slovenska a tak sa nominovali na Majstrovstvá Európy.

Tento deň patril 23. Juniorským Majstrovstvám Slovenska do 18 a po prvý krát aj do 21 rokov. V Cross Gyme 365 sa za stoly postavilo vyše päťdesiat pretekárov z celého Slovenska, aby zabojovali nie len o titul Majstra Slovenska, ale aj nomináciu na blížiace sa Majstrovstvá Európy, ktoré sa budú konať v Poľsku, v Katowiciach. Generálny manažér SAPR Peter Kasan vyjadril svoju spokojnosť a poznamenal: „Pripravenosť niektorých pretekárov bola veľmi vysoká čo ma teší, určite by poniektorí zamiešali karty aj medzi seniormi. Z môjho pohľadu nám vyrastá silná generácia armwrestlerov“.

Z domácich pretekárov sa najlepšie darilo Barbore Bajčiovej, ktorá získala prvé miesto na pravačku i ľavačku v kategórií do 18 rokov nad 60kg. V kategórií do 21 rokov ukázal svoju silu Ján Gábor, ktorý si vybojoval prvé miesto na obe ruky v hmotnostnej kategórií do 70kg.

Nikole Nuttovej sa podarilo obsadiť prvé miesto na pravú ruku a druhé miesto získala na ľavačku, v kategórii do 55 kg. 

Stanislav Hnojčík sa umiestnil vo váhovej kategórii nad 80 kg na pravú ruku na treťom mieste a na ľavú ruku na štrvtom mieste. 

V našom fitness centre pretláčanie patrí medzi obľúbený šport a stretáva sa tu mnoho armwrestlerov, ktorí spoločne trénujú a učia sa jeden od druhého. Svoje skúsenosti im odovzdáva aj najlepší armwrestler Ľubomír Jagnešák, ktorý sa 7 krát sám stal majstrom sveta.

Na Majstrovstvá Európy v Katowiciach sa nominovali dva oravské kluby, KASprof Security bul team Orava a AŠK Orava, región bude mať dokonca po prvý krát zastúpenie aj v kategórií telesne postihnutých. Celkovo na Majstrovstvá Európy vycestuje 22 juniorov, čo historicky najväčšia výprava.

Všetkým našim fitmaxákom budeme držať palce, nech sa im drina odvďačí a prajeme veľa šťastia.