Blog

Začni s Fitmaxgymom

Image alt text.

V dnešnej dobe plnej stresu a rýchleho životného štýlu si čoraz viac ľudí zakladá na zdravej životospráve a dobrom vzhľade. Internet je plný návodov ako správne cvičiť a jesť, avšak človek mnohokrát nevie, čo je skutočne pravdivé.

Práve na nábreží Oravskej priehrady, nad kaviarňou Twix, sa nachádza jedno z najlepších fitness centier. Názov FitMaxGym sa nesie spolu s menom Ľubomír Jagnešák, svetovým majstrom v armwreslingu. Zabezpečuje kvalitnú prípravu a stará sa o pohodlie chlapcov pri ich výpravách nielen na slovenské, ale aj zahraničné súťaže. Do popredia sa dostávajú mená ako Ján Gábor,…

Prejsť na článok

Tréning činí majstra

Image alt text.

Veľa ľudí o svojich cieľoch a túžbach len sníva, nedostávajú šancu samotnej realizácie. FitMaxGym v Námestove nie je len obyčajné fitness centrum na Orave. Jeho zakladateľom je Ľubomír Jagnešák, ktorý sa stal 7-krát majstrom sveta v armwrestlingu.  Jeho prvotná  myšlienka pri vzniku fitness centra bola vidina vlastných kvalitných tréningov. Dnes túto možnosť ponúka aj tebe!

Sám pomáha nádejným šampiónom pri tréningoch a vedie Oravský klub armwrestlerov (AŠK Orava). Pre mnohých sa stal vzorom nielen vďaka tvrdej drine, odhodlaniu a sebazapreniu, ale aj vďaka priateľskému prístupu a láske k športu.

Prejsť na článok

RUKA FITMAXU 1

Image alt text.

V sobotu 16.07.2016 sa dvere FitMaxGymu otvárali s obrovským vytržením, napätím a adrenalínom. Všetci netrpezlivo čakali, kým dorazia prví súťažiaci a predvedú svoje sily. Úlohu hlavného rozhodcu získal Daniel Roman a rolu vedľajšieho rozhodcu obsadil Ján Gábor. Obaja chalani sú nielen skvelí športovci s viacerými úspechmi, ale hlavne úžasné a motivujúce osobnosti nášho fitka.

Súťaž bola rozdelená do troch kategórií:

 • mužská kategória do 85kg
 • mužská kategória nad 85 kg
 • ženská absolútna kategória

Priateľská atmosféra a uvoľnená nálada sprevádzala celý priebeh súťaže. Keďže účasť žien nebola vysoká predviedli sa hneď medzi prvými súťažiacimi. Všetky zúčastnené dievčatá, Šimurdová Mária, Ľubová Dominika, Večerková Monika, na obe ruky skončili…

Prejsť na článok

O tom ako nie je dobré necítiť sa ok!

Image alt text.

Svetová zdravotnícka organizácia (WOH-World Health Organization) v januári 2015 do sveta vypustila pár celkom desivých faktov: 

 • obezita a nadváha sa nachádza na 5. mieste rizikových faktorov predčasného úmrtia,
 • každý rok umrie v priemere 2,8 milióna dospelých na zdravotné komplikácie súvisiace s nadváhou a obezitou,
 • v roku 2014 malo nadváhu vo svete viac ako 1,9 miliárd ľudí,
 • z uvedeného čísla bolo než 600 miliónov ľudí obéznych,
 • približne 42 miliónov detí mladších než 5 rokov malo v roku 2013 nadváhu alebo obezitu.

Nadváha a obezita sa definujú ako abnormálne alebo nadmerné ukladanie množstva telesného tuku, ktoré spôsobuje rozsiahly dopad na zdravotný stav človeka. Rozdiel medzi nimi nie…

Prejsť na článok

 • 1
 • 2
 • 3